ویدیو

همه چیز در رابطه با گوگل پیکسل 2

تولید دو گوشی پیکسل و پیکسل XL نقطه شروع کمپانی گوگل در عرصه تولید گوشی بود و مسلما این غول تکنولوژی قصد دارد امسال با قدرت بیشتری با دیگر سازندگان، به رقابت بپردازد.
شایان دفاعی | یکشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۶

گوشی‌های پیکسل و پیکسل XL از بهترین گوشی‌های پرچم‌داری هستند که سال گذشته معرفی شدند هرچند عرضه آن‌ها در کشورهای محدودی صورت گرفت و کاربران به‌سختی می‌توانستند این گوشی‌ها را تهیه کنند. می‌توان ادعا کرد که برجسته‌ترین ویژگی این دو گوشی، دوربین آن‌هاست. کیفیت ثبت عکس و فیلم‌برداری این دوربین در میان دوربین دیگر پرچم‌دارهای موجود در بازار، بسیار قابل‌توجه است.

تولید دو گوشی پیکسل و پیکسل XL نقطه شروع کمپانی گوگل در عرصه تولید گوشی بود و مسلما این غول تکنولوژی قصد دارد امسال با قدرت بیشتری با دیگر سازندگان، به رقابت بپردازد. همان‌طور که می‌دانید گوگل قصد دارد امسال نسل جدید پیکسل و پیکسل XL را معرفی و عرضه کند اما هنوز در مورد تعداد این نسخه‌ها مطمین نیستیم. هفته گذشته شایعه‌های زیادی درباره تصمیم گوگل برای ساخت این نسخه‌ها منتشر شد که بعضا باهم در تناقض بودند. اخبار قطعی ساخت نسل جدید پیکسل احتمالا تا چند ماه آینده منتشر می‌شود.

در ابتدا شایعه شد که گوگل قصد دارد امسال 3 نسخه جدید برای سری پیکسل با اسم رمز Walleye, Muskie و Taimen معرفی کند. گفته می‌شد که Walleye و Muskie نسخه‌های تازه پیکسل و پیکسل XL هستند و Taimen احتمالا یک گوشی تازه و باریک با صفحه‌نمایشی بزرگ است. این شایعه مدتی طولانی در فضای مجازی منتشر می‌شد اما هفته گذشته اخبار جدیدی لو رفت که ادعا می‌کرد کمپانی گوگل ساخت (Muskie (Pixel XL 2 را لغو می‌کند تا گوشی تازه Taimen را بسازد.

 

فعلا نمی‌دانیم طراحی ظاهری پیکسل 2 و Taimen چگونه خواهد بود. البته تصاویر رندرشده‌ای از پیکسل 2 چند روز پیش منتشر شد که ظاهرا بر اساس  شایعه‌های مختلف درباره این گوشی، طراحی‌شده بود. حاشیه‌های صفحه در این تصویر به حداقل رسیده و نسبت ابعاد صفحه‌نمایش به بدنه آن، قابل‌توجه است. البته حاشیه‌های صفحه‌نمایش در پیکسل و پیکسل XL در اندازه معمول دیده می‌شد و نتوانست رضایت کاربران را جلب کند.

درباره طراحی صفحه گوشی Walleye هنوز چیزی نمی‌دانیم اما شایعه شده که Taimen صفحه‌نمایش بدون حاشیه دارد و از ترند صفحه‌نمایش لبه تا لبه پیروی می‌کند. اگر گوگل قصد داشته باشد که Taimen را بدون حاشیه طراحی کند، احتمالا از این طراحی برای Walleye هم استفاده خواهد کرد. البته  همه این موارد و شایدها فعلا حدس و گمان هستند. انتظار می‌رود که صفحه‌نمایش پیکسل 2 (Walleye) برابر با 5 اینچ و صفحه‌نمایش Taimen بیش از 5.5 اینچ باشد. اگر گوگل سعی کند حاشیه‌ها را در Taimen به حداقل برساند، ممکن است اندازه صفحه‌نمایش این گوشی حتی 6 اینچ هم باشد. گوگل پیش‌ازاین هم با ساخت گوشی نکسوس 6 ثابت کرده که می‌تواند فبلتی در این اندازه بسازد.

صفحه‌نمایش Walleye و Taimen مانند صفحه‌نمایش پیکسل و پیکسل XL از نوع OLED خواهد بود اما احتمالا تامین‌کننده این پنل‌ها شرکت دیگری است. گوگل سال گذشته پنل‌های دو گوشی‌اش را از سامسونگ خرید و امسال احتمالا با کمپانی LG همکاری می‌کند.

 

اطلاعات مختلفی در فهرست بنچمارک GFXBench درباره Taimen دیده می‌شود. در این فهرست به پردازنده، مقدار رم و حافظه داخلی هم اشاره‌شده است. ظاهرا Taimen 5.6 اینچی به پردازنده کوالکام اسنپ‌دراگون 835 با قدرت فرکانس 2.4 گیگاهرتز، 4 گیگابایت رم و 1288 گیگابایت حافظه داخلی  مجهز می‌شود. در این فهرست همچنین شاهد هستیم که پردازنده گرافیکی این گوشی Adreno 540 GPU در نظر گرفته‌شده. وجود این پردازنده احتمالا برای گیمرها  خبر خوشی خواهد بود.

 

 

منبع: Phonearena

ثبت نظر